Системний оператор НЕК Укренерго 11 листопада вчергове запросив аварійну допомогу зі Словаччини потужністю 100 МВт електроенергії для підтримки частоти в Бурштинському енергоострові у години вечернього піку споживання з 17 години. Причиною стало аварійне відключення двох енергоблоків на ДТЕК Бурштинська ТЕС Ріната Ахметова.
Про це БізнесЦензор стало відомо з джерел на ринку електроенергії.
Водночас пресслужба "ДТЕК Буршинської ТЕС" підтверджує, що сьогодні о 04:14 було відключено від мережі енергоблок №9 через свищ в 3-му газоході котла, а о 08:24 було відключено від мережі енергоблок №4 через свищ в шахті котла. На підприємстві запевняють , що ремонтні бригади уже приступили до усунення зауважень. В роботі на ТЕС залишаються енергоблоки №5,6,7,8 та 10.
Станом на 13:00 11 листопада з 12 енергоблоків Бурштинської ТЕС, за даними Укренерго, 4 знаходяться в аварійному ремонті, ще 3 знаходяться в поточному ремонті.
Це вже другий випадок надання аварійної допомоги зі Словаччини з початку листопада та дев'ятий випадок за останні 12 місяців. Також через аварійне відключення енергоблоків Бурштинської ТЕС, аварйна допомога потужністю 100 МВт була надана 2 листопада.
В той же день була надана аварійна допомога з Білорусі потужністю 500 МВт в Об'єднану енергосистему України (ОЕС).
Бурштинський енергоострів (БуОс) – це умовна територія, на якій розташовані електричні мережі Бурштинської ТЕС, яка входить до "ДТЕК Західенерго" Ріната Ахметова та виробляє близько 90% електроенергії у БуОс.
БуОс розташований у межах Закарпатської, частини Івано-Франківської та Львівської областей. Загалом на цій території проживає близько 3 млн українців.
БуОс виділено з ОЕС України у 2002 році як пілотний проект для інтеграції з об'єднаною європейською енергосистемою.
Стабільність живлення споживачів в БуОс повністю залежить від безаварійної роботи ДТЕК Бурштинська ТЕС.
Нагадаємо, ДТЕК вимагає від Нацкомісії з регулювання енергетики (НКРЕКП) підвищення максимальних обмежень ціни електроенергії в БуОс (прайс-кепів).
На сьогодні прайс-кепи в БуОс складають 2600 грн/МВт-г замість 4000 грн/МВт-г в ОЕС. Така різниця обумовлена тим, що ДТЕК має в БуОс монопольне становище.