2022-04-12 13:46
Политика Литва была среди первых, кто пришел на помощь Украине – ЗеленскийЛитва была среди первых, кто пришел на помощь Украине, и остается среди тех, кто заботится о мире и безопасности Европы больше всего.
Литва офіційно відмовила Білорусі у видачі лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської. За словами генпрокурора Білорусі, правових підстав для цього немає.
Вільнюс відмовив Мінську у видачі колишньої кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської. "Прийшли документи, можу офіційно підтвердити про відмову Литви в її видачі. Але в цій відмові немає ніякого мотивування, на підставі чого вони нам відмовили. Правових підстав ми в цьому не побачили", - заявив ввечері у неділю, 11 липня, генпрокурор Білорусі Андрій Швед в ефірі телеканалу "Білорусь-1".
За його словами, Білорусь вживає всіх можливих правових заходів, "щоб злочинці видавалися білоруському правосуддю". "У нас дуже хороші результати в цій роботі з російськими колегами, за що ми їм дуже вдячні. Якщо є правові підстави, такі особи нам видаються в рамках законодавства", - зазначив Швед.
Минулого року Тихановська брала участь в президентських виборах в Білорусі після відмови ЦВК Білорусії зареєструвати ініціативну групу її чоловіка Сергія Тихановського, який згодом був затриманий. Згідно з офіційно оголошеним результатам виборів, Тихановська набрала трохи більше 10 відсотків голосів виборців, посівши друге місце. Згодом їй довелося виїхати з Білорусі. Низка країн визнає її в якості лідера опозиційних сил Білорусі.
На початку квітня Комітет державної безпеки Білорусі включив Тихановську, члена президії Координаційної ради білоруської опозиції Павла Латушка, а також ще 15 громадян Білорусі до переліку організацій і фізичних осіб, причетних до терористичної діяльності. Верховний суд Білорусі у вівторок, 6 липня, засудив до 14 років позбавлення волі ексглаву "Белгазпромбанку" Віктора Бабарика, який вважається одним з головних опонентів білоруського правителя Олександра Лукашенка.
Євросоюз 24 червня схвалив нові економічні санкції проти режиму Олександра Лукашенка в Білорусі. Брюссель, зокрема, заборонив імпортувати з цієї країни нафтопродукти і калійні добрива.
У заяві пресслужби Ради ЄС зазначалося, що Брюссель запровадив нові санкції у відповідь на "ескалацію серйозних порушень прав людини в Білорусі, насильницькі репресії проти громадянського суспільства, демократичної опозиції та журналістів, а також примусову посадку літака Ryanair в Мінську 23 травня 2021 року і подальше затримання журналіста Романа Протасевича і Софії Сапеги".
У МЗС Білорусі 28 червня повідомили, що Мінськ призупиняє участь в ініціативі Європейського Союзу "Східне партнерство". Білорусь також заборонила в'їзд на свою територію "представникам євроструктур і особам з країн Європейського союзу, які сприяли введенню обмежувальних заходів", і заявила, що продовжить підготовку інших заходів у відповідь, в тому числі економічних.
Читайте также
2022-04-12 13:46
Политика Литва была среди первых, кто пришел на помощь Украине – ЗеленскийЛитва была среди первых, кто пришел на помощь Украине, и остается среди тех, кто заботится о мире и безопасности Европы больше всего.
2021-11-12 14:01
Общество и культура Литва перебрасывает войска к границе с Польшей и Беларусью из-за скопления мигрантовВ связи со стремительным потоком мигрантов со стороны Беларуси в МВД Литвы заявили об отправке военных на польско-белорусскую границу.
2021-07-29 12:00
Здоровье Литва передаст Украине больше доз вакцины от коронавируса, чем планировалаПравительство Литвы 28 июля решило передать Украине 131 тыс. доз вакцины от коронавирусной инфекции производства AstraZeneca, сообщает Delfi, ссылаясь на закрытую ленту новостей агентства BNS.
2020-09-02 13:30
Политика "Ситуация сложная": Тихановская в Литве ответила, чей КрымБелорусская оппозиционерка Светлана Тихановская заявила, что у белорусов разные взгляды по поводу оккупированного Крыма, но по всем международніым законам полуостров принадлежит Украине