2022-04-01 10:44
Политика «Нацистські підручники» та «облога породіль»: як працює роспропаганда під час війниЦентр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розвінчує російські фейки і маніпуляції за 30 березня
Facebook заявив про викриття нового проекту Російської Федерації, націленого на дезінформацію. Компанія видалила низку сторінок та облікових записів, які пов’язані із так званою «фабрикою тролів» — «Агентством інтернет-досліджень». Про це йдеться у повідомленні кампанії.
Компанія також відзначила видалення мережі облікових записів у Facebook, Instagram, пов’язаних з компанією зі стратегічних комунікацій CLS Strategies, яка базується у США.
У Facebook зазначили, що загалом видалили 13 облікових записів та дві сторінки, пов’язані із особами, відомими за попередньою діяльністю «Агентства інтернет-досліджень». Діяльність цих облікових записів та сторінок переважно фокусувалась на США, Об’єднаному Королівстві, Алжирі та Єгипті, а також інших англомовних країнах, країнах Близького Сходу та Африки. Зазначається, що компанія Facebook звернула увагу на цю мережу після повідомлення від Федерального бюро розслідувань США.
Повідомляється, що облікові записи спрямовували користувачів на сайт Peace Data, де публікувався контент про міжнародні події тощо.
За даними Facebook, на рекламу, пов’язану із цією кампанією, було витрачено 480 доларів; близько 14 000 облікових записів у соцмережі підписались щонайменше на одну зі сторінок кампанії.
«Хоча фейкова мережа та сайт не досягнули настільки ж значної аудиторії, як кампанії цієї російської групи у 2016 році, ця компанія спромоглась на щось нове: росіяни найняли реальних американців для написання контенту для сайту. Фейковий сайт Peace Data також використовував штучно створених осіб та генеровані комп’ютером зображення, щоб створити подобу реальної новинної організації», – зазначають у виданні The New York Times.
Звіт Facebook також інформує про те, що там видалили майже 100 облікових засобів та сторінок у однойменній соцмережі, а також 36 Instagram сторінок, пов’язаних з компанією зі стратегічних комунікацій CLS Strategies, яка базується у Сполучених Штатах Америки.
«Ця мережа фокусувалась переважно на Венесуелі, а також Мексиці та Болівії». За даними Facebook, на рекламу у однойменній соцмережі у зв’язку із цією мережею було витрачено близько 3,6 мільйона доларів; близько 509 000 облікових засобів у соцмережі підписались на щонайменше одну зі сторінок цієї кампанії. Близько 43 000 осіб слідкували за щонайменше однією Instagram-сторінкою, пов’язаною із CLS.
Читайте также
2022-04-01 10:44
Политика «Нацистські підручники» та «облога породіль»: як працює роспропаганда під час війниЦентр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розвінчує російські фейки і маніпуляції за 30 березня
2020-08-05 17:38
Происшествия Русофобия, агрессия и слабая власть: как росСМИ освещают события в УкраинеСамые популярные российские онлайн-медиа рассказывают об Украине как государстве, в котором царит тотальная русофобия, есть слабая власть и имеет место агрессивное мышление, передает Институт массовой информации
2020-08-05 15:00
Происшествия Новый фейк Кремля: пропагандисты РФ нашли "украинский след" во взрыве в БейрутеРоссийские пропагандисты намекают, что два украинских корабля, которые могли оказаться в эпицентре взрыва в ливанском Бейруте, перевозили взрывоопасные вещества и стали причиной трагедии
2020-07-22 16:00
Происшествия Рейтинг країн, де Україна лідирує в списку найбільш кримінальних, виявився фейком, – журналістське розслідуванняРейтинг європейських країн за рівнем криміногенної обстановки, в якому Україна посідає перше місце, опублікований на сайті Numbeo, - безпідставний і не підтверджений жодними реальними даними