2022-06-17 15:33
Происшествия У Маріуполі загарбники відмежовують військові поселення від жителів через спалах інфекційУ захопленому Маріуполі наразі спалах інфекцій, російські загарбники відмежовують свої військові поселення від жителів міста.
За 2021 рік Україна продемонструвала незначне падіння в світовому "Індексі сприйняття корупції" організації Transparency International та знову опинилася позаду всіх сусідів, окрім Росії.
Ситуація з корупцією в Україні погіршилася за рік
Ситуація зі сприйняттям корупції в Україні дещо погіршилася. Як свідчать дані оприлюдненого у вівторок, 25 січня, "Індексу сприйняття корупції" за 2021 рік (Corruption Perceptions Index - CPI), Україна за рік погіршила свій показник з 33 до 32 балів. Індекс є оцінкою від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (вкрай низький рівень корупції). Його щороку оприлюднює міжнародна антикорупційна організація Transparency International (TI).
Таким чином, Україна посіла в рейтингу 122 місце, яке розділила з африканською Есватіні (Свазіленд). Торік Україна була на п'ять сходинок вище та посідала 117 місце в рейтингу, в якому представлені 180 країн.
Як зазначають в "Transparency International Україна", індекс України у 2021 році погіршився, зокрема, через рішення Конституційного Суду від 27 жовтня 2020 року, яким він звільнив від відповідальності за недостовірне декларування топпосадовців, чиновників і суддів.
Також серед негативних факторів - зміни до антимонопольного законодавства, втручання у роботу Вищого антикорупційного суду (ВАКС), загальне зростання тиску на антикорупційну екосистему, у тому числі через тривалу відсутність постійних керівників в інституціях. Ще одним фактором пониження у рейтингу стала затримка з імплементацією судової реформи.
Водночас TI надали українській владі п'ять рекомендацій, які б могли покращити показники України в CPI. Зокрема, завершити конкурси й обрати професійних, незалежних і доброчесних керівників органів антикорупційної інфрастурктури. Крім того, українська влада, на думку TI, має ухвалити державну Антикорупційну стратегію та програму з її імплементації, а також провести реформу конституційного правосуддя з урахуванням висновків, наданих Венеціанською комісією.Четвертим та п'ятим пунктами рекомендацій є забезпечення прозорого обліку державної власності та продовження курсу на приватизацію, а також мінімізація ризиків ухвалення законопроєктів, які виводять закупівлі з-під дії закону України “Про публічні закупівлі”.
Україна, як і рік тому, має гірші показники сприйняття корупції, ніж майже всі її країни-сусідки. Єдиний виняток Росія, яка має 29 балів та посідає 136 місце в рейтингу. Натомість Молдова має 36 балів, Білорусь - 41, Угорщина - 43, Румунія - 45, Словаччина - 52, а Польща - 56 балів.Цьогоріч до незмінних лідерів СРІ Данії та Нової Зеландії доєдналася Фінляндія - за рік вона покращила показник на 3 бали і тепер, як і топи списку, має 88 балів зі 100 можливих. Серед інших змін у топі рейтингу: Норвегії вдалося випередити Швейцарію та разом із Сінгапуром та Швецією набрати по 85 балів.У кінці рейтингу залишаються країни з нестабільною політичною ситуацією, військовими конфліктами та де уряди лише частково контролюють територію держави - Сомалі (13), Сирія (13) та Південний Судан (11).
Середній бал по світу в СРІ 2021 залишається незмінним і становить 43 бали десятий рік поспіль, зазначають у "Transparency International Україна".
"Загалом СРІ 2021 демонструє, що у 2021 році знову не відбулося значної зміни та, зокрема, значного прогресу у протидії та боротьбі з корупцією на рівні всіх 180 країн, які розглядаються в дослідженні. За останнє десятиліття така повільна динаміка характерна для більшої частини світу - так, дві третини всіх країн досі не подолали поріг у 50 балів зі 100", - вказують в організації.
Експерти зазначають, що у 2021 році в межах дослідження СРІ Transparency International виявила закономірність між рівнем корупції та забезпеченням державою прав і свобод людини. "Починаючи з 2012 року, громадянські свободи в 90 відсотків країн стагнували або знижувалися. Згідно з фінальним дослідженням, корупція сприяє як порушенню прав і свобод людини, так і занепаду демократії", - йдеться у звіті Transparency International.
Крім цього, корупція та безкарність сприяють і небезпечному клімату для правозахисної діяльності. З сотень випадків убивств правозахисників у 2020 році, 98 відсотків трапилось у 23 країнах з високим рівнем сприйняття корупції в державному секторі (з показником Індексу менше ніж 45 балів), вказують в організації.
Читайте также
2022-06-17 15:33
Происшествия У Маріуполі загарбники відмежовують військові поселення від жителів через спалах інфекційУ захопленому Маріуполі наразі спалах інфекцій, російські загарбники відмежовують свої військові поселення від жителів міста.
2022-06-17 15:05
Происшествия Ворог вдарив ракетою по Первомайському на Харківщині, поранена людинаВорог уранці 17 червня завдав ракетного удару по промисловій зоні міста Первомайський у Харківській області, в результаті одна людина отримала поранення.
2022-06-01 10:37
Происшествия Щодня гине 60-100 українських військових, 500 отримують поранення - ЗеленськийЩодня на полі бою з російською армією гинуть від 60 до 100 українських військовослужбовців, ще 500 отримують поранення.
2022-05-25 13:36
Происшествия Родичі українських бійців можуть отримувати їх виплати, поки ті у полоні – РезніковГрошове забезпечення військовослужбовців, які опинилися у полоні, можуть виплачувати членам їхніх родин за їхнім зверненням.