2021-05-31 13:36
Авто Штрафа за "евробляху" не избежать, даже если сдать ее на разборкуВладельцам авто на еврономерах не избежать штрафа за не растаможку автомобиля, даже если сдать его на запчасти.
Камери автофіксації порушень правил дорожнього руху функціонують в Україні вже два місяці. Сказати, що водії не стали акуратнішими на дорогах – не можна: поліція констатує раельне зниження кількості зафіксованих порушень. Адже, як відомо, за перші 8 хвилин роботи після встановлення першої камери було зафіксовано 262 випадки перевищення швидкості.
Подія була настільки резонансною, що про неї в Twitter написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
"О 00:00 годин запущена система автофіксації перевищення швидкості. За 8 хвилин 45 камер зафіксували 262 перевищення", – написав міністр.
Та з кожним днем камери фіксують все менше порушень. Зокрема, другий місяць роботи камер по всій Україні показав, що водії все ж стали "слухнянішими". Втім кількість сукупних порушень ПДР за два місяці роботи камер – однаково вражає.
Так, за два місяці роботи нові камери автофіксації зафіксували понад 1 млн автомобілів, які перевищили швидкість. Та з плином часу, тобто чим довше камери працюють, тим менше відбувається порушень. Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.
"Зараз – понад 1 мільйон зафіксованих порушень ПДР. Крім того, кількість таких правопорушень знижується. Наведу такий приклад: в перші дні камери фіксували до 57 тисяч порушень, а зараз в середньому 10 тис. – 12 тис. за добу. Бачимо, що водії стали більш дисциплінованими", – розповідає Білошицький.
Однак, заради справедливості треба відзначити, що сьогодні в Україні функціонують лише 50 таких камер. І показники зниження порушень ПДР в зонах їхньої фіксації зовсім не означають, що на ділянках, де немає такої апаратури, водії стали законослухняними. Щоправда, таку статистику порівняти складно, адже для порівняння потрібна знову-таки формальна онлайн-фіксація порушень ПДР.
Крім того, зі слів самих водіїв, зараз ці камери працюють "прозоро". Тобто якщо водієві треба, він з легкістю може знайти інформацію про те, де саме встановлено камери, і, прямуючи з точки "А" в точку "Б", або об'їхати ділянки з камерами, якщо він не впевнений у своїй законослухняності, або просто дотримуватися усіх правил дорожнього руху на ділянках роботи камер автофіксації.
Наприклад, дані про камери в Києві та на основних ділянках республіканських доріг – вже не секрет. Ба більше, існують спеціальні мобільні додатки, які "знають", де і на яких дорогах розташовані камери автофіксації, і попереджають водія про наближення до відповідних ділянок.
Так чи інакше, але недбайливі водії, які все ж "потрапили в об'єктив", мусять стикатися з оплатою штрафу. Хоча й не всі водії з цим згодні.
Зі слів Олексія Білошицького, за ці 2 місяці кілька водіїв не погодилися з постановами поліції і подали позови до суду, оскаржуючи "листи щастя" і штрафи. Та вони однаково змушені платити, оскільки в даному випадку закон на боці поліції.
"Суди відповідно до законодавства відмовили порушникам", – уточнив Білошицький.
Як ми з'ясували, з початку 2020 суди розглянули сотні адміністративних справ, коли любителі швидкості намагалися оскаржити свої штрафи. Йдеться не тільки про фіксацію порушення за допомогою камер, але й за допомогою приладів TruCam. У матеріалах більшості з таких справ сказано, що водії розганяються в межах міст до 90-97 км/год, хоча швидкість не мала перевищувати 50 км/год. Як з’ясувалося, деякі з водіїв намагаються довести судам, що прилади, якими користуються поліцейські – без пломби і їхні свідчення сумнівні. Втім, суди беруть під сумнів такі відомості.
Водночас, днями поліція заявила, що збільшила кількість ділянок, на яких використовуватиме лазерні вимірювачі швидкості.
Втім, до кінця року в Україні планують в 6 разів збільшити кількість камер автофіксації порушень. Як йшлося вище, зараз їх встановлено 50 штук, але планується, що до кінця року завдяки місцевій владі з'явиться ще 250. За цей час деякі з камер зафіксували лихачів-"рекордсменів". Як з’ясувалося, в Україні не рідкість, коли водії розганяються до 227 км/год.
Проте одним з найскандальніших питань залишається таке, коли штрафують власника авто, а не того, хто був за кермом. Як роз'яснили копи, щоб повідомлення приходило саме порушнику, власник мусить зареєструвати факт передачі автомобіля в користування іншій особі.
Адже в планах "розширення завдань" для камер автофіксації є також те, що система нових камер почне фіксувати не тільки перевищення швидкості, але й порушення правил парковки, й інші порушення.
Та навіть той факт, що кількість порушень ПДР значно зменшилася в місцях розміщення камер – вже говорить про те, що певної профілактичної мети досягнуто.
Читайте также
2021-05-31 13:36
Авто Штрафа за "евробляху" не избежать, даже если сдать ее на разборкуВладельцам авто на еврономерах не избежать штрафа за не растаможку автомобиля, даже если сдать его на запчасти.
2021-02-03 09:58
Происшествия Водителям рассылают фальшивые протоколы о штрафахУкраинским водителям приходят поддельные протоколы о штрафах за превышение скорости.
2020-11-10 12:30
Происшествия АМКУ оштрафовал аэропорт в ДнепреАМКУ оштрафовал ООО «Международный аэропорт «Днепропетровск» в Днепре на 255 тыс. гривен.
2020-09-10 14:05
Авто Штрафи за перевищення швидкості піднімуть до 3 400 гривеньУ Міністерстві внутрішніх справ пропонують збільшити штрафи для власників авто, які несуть відповідальність за порушення швидкісного режиму