2024-03-23 08:55
Происшествия Ситуация на фронте сегодня 23 мартаВ Украине на фронте в течение суток произошло 69 боевых столкновений. Враг активно пытается наступать на Новопавловском и Авдеевском направлениях
Більше половини медиків в Росії, зізналися, що не довіряють вакцині проти COVID-19, яку хвалить президент Володимир Путін. Такі результати опитування з'явилися на тлі оголошення запуску масового виробництва російського препарату.
Як пише Newsweek, вакцину розробив Національний дослідний центр епідеміології й мікробіології імені М. Гамалії. В неділю міністерство охорони здоров'я РФ оголосило про запуск виробництва препарату. А державні ЗМІ похвалилися, що нібито більше 20 країн попросили доставити їм мільярд доз. Однак, все вказує на те, що ентузіазм Путіна щодо вакцини, яку нібито прийняла одна з його доньок, не розділяє медичний істеблішмент в Росії.
Онлайн-опитування більш ніж 3 тисяч медпрацівників, яке було проведене через додаток Doctor's Handbook, показало, що 52% медиків не прийняли б розхвалену вакцину. З них дві третини пояснили, що немає достатньої кількості даних, які б підтверджували ефективність препарату. А 48% сказали, що вакцину розробили надто швидко.
Однак, п'ята частина з тих, хто самі б відмовилися від щеплення, зізналися, що рекомендували б вакцину Sputnik V іншим людям. Менше чверті опитаних медиків або 24,5% відповіли, що погодилися б зробити собі щеплення. Заступник міністра охорони здоров'я РФ Олег Салагай сказав, що він не здивований результатами опитування. За словами чиновника, "довіру доведеться заслуговувати роками".
"Довіру не треба плутати з об'єктивними оцінками ефективності й безпеки. І результати таких оцінок сьогодні дозволяють експертам увалювати рішення щодо застосування вакцини", - сказав він.
До кінця серпня медики на передовій пандемії й лікарі в Росії першими отримають щеплення, розроблене на основі аденовірусу, який викликає застуду. Кожен отримає дві дози. У Національному дослідному центрі епідеміології й мікробіології імені М. Гамалії запевняють, що вакцина дасть захист від COVID-19 на два роки. Але швидкість розробки тривожить багатьох експертів.
Професор імунології з Імперського коледжу Лондона Денні Алтменн сказав, що перевірити російську вакцину на побічні ефекти за такий короткий час "фактично не можливо".
"У нас дуже висока планка і жорсткі критерії для ліцензування вакцин після третього етапу випробувань. Але ніхто з нас не може повністю зрозуміти деталі російського прес-релізу, тому що Москва не прозора у питанні твердих даних", - сказав вчений.
Читайте также
2024-03-23 08:55
Происшествия Ситуация на фронте сегодня 23 мартаВ Украине на фронте в течение суток произошло 69 боевых столкновений. Враг активно пытается наступать на Новопавловском и Авдеевском направлениях
2022-06-28 12:03
Экономика Moody's подтверждает дефолт россии по внешнему долгуМеждународное рейтинговое агентство Moody's подтвердило в понедельник, что россия вошла в дефолт по внешнему долгу ввиду неспособности делать процентные платежи, вызванной западными санкциями после ее вторжения в Украину.
2022-06-17 16:37
Происшествия Украина вводит визовый режим для россиянУкраина с 1 июля вводит визовый режим для граждан россии.
2022-06-14 13:08
Мир ЕС отключил от SWIFT еще три российских банкаЕвросоюз с сегодняшнего дня, 14 июня, отключает крупнейший российский банк Сбербанк, а также Россельхозбанк и Московский кредитный банк от межбанковской системы SWIFT в рамках шестого пакета санкций против россии за агрессию против Украины.