2020-09-09 15:00
Общество и культура В МОН отреагировали на скандальные завтраки киевских школьников и просят родителей и детей потерпетьПолноценное питание в учебных заведениях Украины будет возобновлено после окончания действия карантина
Країни закривають свої кордони, міста блокуються, а громадянам наказують лишатися вдома. Загрози для громадського здоров'я таких масштабів світ не бачив з часів пандемії грипу 1918 року, який вбив більше 50 мільйонів людей.
Консервативні оцінки свідчать, що COVID-19 буде коштувати світовій економіці щонайменше трильйон доларів у формі втраченого виробництва або 1,3% від глобального ВВП.
"Настільки шкідлива пандемія не була непередбачуваної. Її насправді передбачили", - пише на сторінках Newsweek лікар і дослідник Джеремі Фаррар, який спеціальнізується на інфекційних хворобах. Він виступає науковим радником ВООЗ, а також урядів Великої Британії й Німеччини. Фаррар брав участь у розробці глобальної реакції на епідемії SARS і грипу. Він неодноразово закликав світових лідерів робити більше для підготовки до пандемій.
Минулого вересня експертна група під назвою Global Preparedness Monitoring Board застерігала, що світ постав перед чітким ризиком, зіштовхнутися з яким він абсолютно не готовий. Однією з найбільших загроз була гіпотетична пандемія, спричинена летальним респіраторним патогеном.
"Ми закликали до негайних, потужних і скоординованих дій. Відповідь так і не матеріалізувалася. В результаті сьогоднішній виклик полягає не в тому, щоб підготуватися до пандемії. Йдеться про більш складне завдання відповісти на таку пандемію", - зауважив він.
Лідери G7 пообіцяли зробити все можливе, а G20 проведуть зустріч цього тижня, щоб погодити спільну відповідь. Цього разу за гарними словами повинні йти рішучі дії. Одним з найбільш нагальних кроків вчений називає необхідність інвестувати щонайменше 8 мільярдів доларів у розробку й виробництво вакцин, ліків й кращі засоби діагностики.
Це потрібно зробити тому, що зараз у світі просто не існує всіх цих контрзаходів. Тому доводиться блокувати міста й просити людей сидіти вдома, не кажучи вже про насування болючих соціальних, економічних і політичних наслідків. Ліки, вакцини й засоби діагностики - це вірний шлях до порятунку життів, закінчення пандемії й недопущення її повторення. Інвестування в дослідження - це найкраща стратегія для світу.
По всьому світу вчені роблять надзвичайну роботу в неймовірному темпі, щоб розробити вакцини, випробувати наявні ліки, які можуть подіяти на COVID-19, й покращити тести для встановлення діагнозів. ВВОЗ запускає спільні глобальні клінічні випробування - так звані "Випробування солідарності". В їхніх рамках будуть перевірені чотири різні препарати, призначення яких швидко можна розширити на COVID-19.
Читайте также
2020-09-09 15:00
Общество и культура В МОН отреагировали на скандальные завтраки киевских школьников и просят родителей и детей потерпетьПолноценное питание в учебных заведениях Украины будет возобновлено после окончания действия карантина
2020-09-09 12:38
Здоровье В ОП рассказали, грозит ли Украине новый жесткий карантинУ Зеленского оценили шансы введения нового жесткого карантина в Украине
2020-09-09 10:15
Мир Коронавірус у світі: інфіковано вже 27,4 млн осіб, померло - майже 900 тисячСтаном на ранок середи загальна кількість померлих від інфекції, викликаної новим коронавірусом SARS-CoV-2, у світі складає 896 173. У свою чергу, одужали 18 444 140 людини
2020-09-08 17:40
Здоровье У НСЗУ наголосили, що лікування пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах є безоплатнимДиректор Департаменту комунікацій Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Тетяна Бойко наголошує, що лікування пацієнтів з COVID-19 у стаціонарних умовах є безоплатним