Держбюджет-2020 перепишуть через коронавірус: зростуть дефіцит і держборг
Держбюджет-2020 перепишуть через коронавірус: зростуть дефіцит і держборг

2020-04-13 10:45

Комітет Верховної Ради з питань бюджету зареєстрував у парламенті доопрацьований проект змін до державного бюджету України на 2020 рік.

Згідно з проектом (№3279-д), пропонується встановити доходи держбюджету в сумі 975,8 млрд грн, що на 3,2 млрд грн більше, ніж в урядовому законопроекті.

Витрати пропонується встановити на рівні 1,266 трлн. грн, що на 3,2 млрд грн більше, ніж у попередній редакції змін.

Граничний обсяг дефіциту зросте при цьому більш ніж втричі і становитиме 298,4 млрд. Уряд планує покрити його за рахунок позик на суму 296,7 млрд, а також надходжень від приватизації у розмірі 0,5 млрд.

Граничний обсяг державного боргу встановили на рівні 2,387 трлн грн.

Цього року уряд не планує проводити масштабну приватизацію. Надходження від приватизації зменшились на 11,5 млрд: з 12 млрд у затвердженому бюджеті до 0,5 млрд.

Сума частини прибутку Національного банку до перерахування до бюджету у порівнянні з попереднім проектом збільшена на 2 млрд грн - до 42,7 млрд грн.

Обсяг Фонду боротьби із гострою респіраторною хворобою COVID-19 у порівнянні з урядовим проектом пропонується зменшити на 32,4 млрд грн - до 64,7 млрд грн.

Кошти, які раніше пропонувалось зарахувати до фонду, тепер пропонується одразу поділити між Міністерством охорони здоров’я, якому додатково буде надано 15,8 млрд грн на доплати медичним працівникам, та Міністерством соціальної політики, що отримає додаткові 10,6 млрд грн для виплат надбавок до пенсій і допомоги населенню.

Також Міністерству фінансів пропонується надати право здійснювати правочини з державними деривативами за рахунок здійснення понадпланових державних запозичень для зниження ризиків, пов’язаних з імовірністю збільшення витрат за державними деривативами у майбутньому.

Крім того, у проекті закону пропонується відтермінувати подання декларацій за минулий рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до останнього числа місяця, наступного за місяцем, в якому скасовується карантин.

Також у пакеті документів є висновок профільного комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому як закон.

Просмотров: 0

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!