Отруєння школярів таблетками: дитячий омбудсмен підтримує заборону Tik Tok
Отруєння школярів таблетками: дитячий омбудсмен підтримує заборону Tik Tok

2021-02-19 12:49

В одній зі шкіл поблизу Києва зібрали понад 10 тис. підписів проти відомої соціальної мережі.

Уповноважений з прав дитини в Україні Микола Кулеба підтримав ідею заборонити в Україні соціальні мережі, в яких відсутній контроль за шкідливим для дітей контентом. Зокрема, йдеться про платформу TikTok

Хочу вам сказати, що буквально сьогодні вдень мені телефонувала директорка однієї зі шкіл поблизу Києва, і вона сказала, що тільки вони зібрали понад 10 тисяч підписів від вчителів і батьків щодо заборони TikTok, – зазначив Кулеба.

Він додав, що така практика на сьогодні існує й в інших країнах, наприклад у США чи в Італії.

Однозначно, я за заборону таких деструктивних мереж, тому що вони неконтрольовані, і питання контролю порушувались. Але це має робити провайдер – власник TikTok має так само як у Facebook чи Youtube, контролювати контент і не дозволяти оприлюднення деструктивного контенту. Цього, як раз, у TikTok і немає, – наголосив дитячий омбудсмен.

За його словами, впровадження заборони користування TikTok на законодавчому рівні лежить у правовому полі парламенту.

Хтось має подати законопроєкт. Я не маю таких повноважень подавати, тому тут має хтось з парламенту подати законопроєкт. Якщо парламент підтримає, то ця мережа в Україні може бути заборонена, – акцентував Кулеба.


Нагадаємо, що 18 лютого до лікарні «Охматдит» доправили хлопчика, який вдома наковтався пігулок. Наразі стан дитини стабільний і загрози життю вже немає. Завідувач відділення інтенсивної терапії гострих інтоксикацій НДСЛ «Охматдит» Олександр Урін зазначив, що тенденція суїцидальних настроїв серед молоді в останні місяці дуже зросла.

Це третій подібний випадок за останні кілька днів.

Так, 17 лютого в Умані дві восьмикласниці наковтались таблеток і потрапили до лікарні. Приймали препарат «Дротаверин» в приміщені школи – випили по 10 таблеток. Наразі дівчата знаходяться під наглядом медиків.

Аналогічна ситуація трапилася й на Київщині, в академічному ліцеї «Гармонія». Дві учениці сьомого класу випили по 40 таблеток «Дротаверину». Одна з дівчат померла, інша потрапила до лікарні.

У пресслужбі поліції висловили здогад, що дівчата потрапили під вплив маніпулятивних відео у соцмережі TikTok на кшталт: «Випий 40 таблеток і подивись, що буде».

Крім того, почастішали випадки самогубствХвиля суїцидів серед підлітків: чи пов'язані ці випадки між собою серед підлітків: за січень-лютий 2021 року у Києві та області нараховується вже 9 інцидентів, пов’язаних зі стрибками з багатоповерхівок. І 7 з таких випадків закінчилися смертю.

У соцмережах поширюються чутки про нові «групи смерті» на кшталт «Синього кита», які доводять дітей до самогубства.

Закликаємо батьків та педагогів бути пильними й звертати увагу на поведінку своїх дітей, щоб запобігти трагічним ситуаціям.

Просмотров: 0

Все по теме:

TikTok

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!